Nadácia SPP podporila naše úsilie

  • by

 

Čo všetko sa podarilo spraviť

 

Naše úsilie, ktorého cieľom je kompletná obnova domu, v ktorom sa v roku 1912 narodil Kornelii a Ludwigovi Hoffmannovcom malý Dezider sa začalo pred viac než 15 rokmi. Dezider alias Dežo sa narodil v dome, ktorý nájdete v centre nádhernej Banskej Štiavnice.

Tento dom je národnou kultúrnou pamiatkou, bol postavený v 18. storočí a z južnej strany ho obklopujú krásne historické domy. Zo severnej strany ho obklopuje pekná zeleň, stromy, kríky. Ďalej v doline, smerom k vrchu Paradajz nájdete až tri pôvodné banské vodné nádrže, zvané tajchy. Tajch Veľká Vodárenská, Malá Vodárenská a Červená studňa. Z Deža Hoffmanna sa neskôr stal jeden z najlepších svetových fotografov. O kvalite fotografa svedčí to koho alebo čo fotí a kto si ho váži. Hoffmann fotil Beatles, Rolling Stones, Franka Sinatru, Marilyn Monroe, Boba Marleyho, Stevie Wondera, Louisa Armstronga a mnohých ďalších.

Sme veľmi radi, že naše úsilie podporilo aj niekoľko inštitúcií, či jednotlivcov. Teraz sa pozrieme na jednu z týchto inštitúcií, konkrétne Nadáciu SPP.

Nadácia SPP finančne podporila náš projekt, ktorý zahŕňa kúpu fotografií Deža Hoffmanna do pamätnej izby a tiež zhotovenie jeho busty. Fotografie sú licencované, kvalitné, pekné a majú rozmer 50×60 cm. Uvidíte na nich Franka Sinatru, Jimiho Hendrixa, Boba Dylana, Davida Bowieho, Jane Birkin a Stevie Wondera.

Okrem zariadenia pamätnej izby sme mohli čiastočne opraviť strechu – manuálne poškodenie, oprava dier, ochranný farebný náter a tiež oddrenážovať svah, zhotoviť drevenú bránu a kamerový systém. Väčšinu prác sa podarilo urobiť v mesiacoch apríl a máj a sme naozaj radi, že sa podarilo toho stihnúť tak veľa. Ďakujeme Nadácii SPP 

 

Tu si môžete pozrieť video, kde objasňujem, čo sa podarilo urobiť v rámci tohto projektu. 

https://youtu.be/cGNfLnx6_8Q