Dopĺňame pamätnú izbu vďaka Nadácii SPP

  • by

Milí naši priatelia, podporovatelia a návštevníci!

Sme veľmi radi, že Rodný dom Deža Hoffmanna je miesto, ktoré sa nám spoločne s vami a tiež vďaka vám darí rozvíjať. Nesnažíme sa len skrátka niečo urobiť, snažíme sa to, čo robíme, robiť tak ako nám to naše možnosti dovoľujú, skrátka robiť veci najlepšie ako vieme. Je nám jasné, že sú veci, ktoré by sa dali zlepšiť a práve preto sa postupne aj snažíme tieto veci zlepšovať.

Naše začiatky, aj keď s lopatou v ruke nás pri dome môžete stretnúť niekedy aj teraz keď treba.

V rámci Domu Deža Hoffmanna sme mali od začiatku stanovené nejaké ciele, ako ten najväčší z nich by som spomenul zriadenie Pamätnej izby, ktorá by bola venovaná svetoznámej osobnosti, ktorá sa pred vyše 111. rokmi v našom dome na hornom konci trojičného námestia narodila. Ide samozrejme o človeka, ktorý fotil Beatles a kamarátil sa s Hemingwayom, Deža Hoffmanna. Aby sme si teda overili, či sa náš projekt niekde posunul, prikladáme niekoľko fotografií, chronologicky za sebou, aby ste si vedeli pozrieť ako sa vyvíjala a stále sa vyvíja naša cesta.

Tento rok sa nám podarilo urobiť veľký posun vďaka spolupráci s viacerými inštitúciami, spoločnosťami, či jednotlivcami, avšak tieto riadky venujeme najmä Nadácii SPP. Ďakujeme, že ste nás opäť podporili. Veríme, že to nebolo poslednýkrát a ďakujeme ešte raz aj za to, že to nebolo prvýkrát. Sme si plne vedomí toho, že Nadácia SPP, ako pravdepodobne jedna z najväčších, resp. najaktívnejších na Slovensku neustále dostáva nové a nové žiadosti o podporu rôznych projektov. Na Slovensku sa každoročne v oblasti kultúry, v ktorej, dá sa asi povedať, pôsobíme aj my zrealizuje naozaj množstvo projektov. Nadácia SPP sa však rozhodla podporiť práve našu žiadosť, čo si, ešte raz zdôrazním, veľmi vážime. Vďaka vám sme mohli Dom Deža Hoffmanna posunúť opäť ďalej, čo, som si istý, si tento dom, tento projekt naozaj zaslúži.

Vďaka Nadácii SPP sme mohli tento rok zakúpiť 15 nových fotografií, pekne zarámovaných a umiestniť ich v pamätnej izbe Deža Hoffmanna. Prinášame vám fotografie Beatles, Louisa Armstronga, Rolling Stones, Karla Gotta a mnohých ďalších. To, že sme zakúpili nové fotografie je vynikajúce, avšak to, že sme mohli „rozhodiť siete“ a pracovať na ďalšom rozvoji Pamätnej izby v roku 2024 je taktiež skvelé. K tomu nám pomohla práve realizácia úspešného partnerstva s „SPPčkou“.

Budeme radi keď nás navštívite, spomenuté fotografie si pozriete a odnesiete si od nás pekný zážitok. Vďaka týmto fotografiám môžete byť hrdí na to, koho vlastne pán Hoffmann fotografoval, môžete si pri nich možno zaspomínať, oddýchnuť, alebo sa nechať inšpirovať.

Príďte do pamätnej izby Deža Hoffmanna, objednajte sa prostredníctvom tel. čísla, emailu ale kontaktného formulára a presvedčte sa, že partnerstvo s Nadáciou SPP prinieslo do Domu Deža Hoffmanna „nový vietor“.

Ďakujeme Nadácii SPP a tiež všetkým tým, ktorí vidia zmysel v tom, čo robíme. ĎAKUJEME.

PS: Foto-dokumentácia vývoja Domu Deža Hoffmanna, ktorý sme dosiahli aj vďaka Nadácii SPP.