MÚZEUM

Radi vás privítame v prvom a zatiaľ jedinom múzeu Deža Hoffmanna na svete, ktoré sa nachádza priamo v jeho rodnom dome v centre Banskej Štiavnice. Príďte si pozrieť unikátne fotografie, ktoré si získali fanúšikov po celom svete, citlivo zrekonštruovaný historický dom, či 400-ročnú banskú štôlňu.
Počas svojho tvorivého života vytvoril Dežo Hoffmann viac ako jeden milión fotografií. Na fotografa, ktorý tvoril v období od päťdesiatych po osemdesiate roky je to naozaj úctyhodné číslo. Nielenže sa Hoffmann mohol pochváliť veľkým množstvom fotografií, ale najmä vďaka svojmu talentu vytvoril veľa vysoko kvalitných fotografií. To, čo prinieslo úspech do jeho života však nebol len umelecký talent, ale taktiež jeho postoj k životu. Jeho vôľa posúvať sa ďalej a chuť robiť veci tak dobre, ako sa len dá.

Svetoznámy fotograf z Banskej Štiavnice, Dezider “Dežo” Hoffmann, nám zanechal inšpirujúci odkaz, ktorý si overil svojím vlastným životom. Aj z našej malej krajiny sa dá s vierou v to, čo nám bolo dané, dostať do veľkého sveta a zapísať sa do histórie. Naše občianske združenie OZ Rodný dom Deža Hoffmanna má za cieľ tento odkaz ďalej šíriť a rozvíjať. Zaklopte v prekrásnej Banskej Štiavnici na dvere “Dežovho domu”, radi vám ich otvoríme.

Občianske združenie Rodný dom Deža Hoffmana

Pod Červenou studňou 10, 969 01 Banská Štiavnica, 0902 477 085, info@dezohoffmann.sk