OBČIANSKE ZDRUŽENIE

OZ Rodný dom

DeŽA HOFFMANNA

Sme malá skupinka mladých ľudí, ktorí majú radi umenie, kultúru, históriu, architektúru a práve v osobe Deža Hoffmanna a v projekte obnovy jeho rodného domu sa nám všetky tieto záujmy spájajú. Práve myšlienka obnoviť Hoffmannov rodný dom nás podnietila viac sa zaujímať o tohto významného svetového fotografa. Spolupráca Deža Hoffmanna s Beatles je len špičkou ľadovca. Okrem toho, že fotografoval mnoho ďalších svetových hviezd, zažil okupáciu Etiópie, španielsku občiansku vojnu, druhú svetovú vojnu, stretol sa s osobnosťami svetového kalibru, ktoré si ho mimoriadne vážili a za to všetko si ho vážime aj my.

Na čom pracujeme: obnovujeme národnú kultúrnu pamiatku rodný dom Deža Hoffmanna, v centre Banskej Štiavnice; vytvárame prvé múzeum Deža Hoffmanna na svete; poskytujeme ubytovanie v štýlovom apartmáne priamo v “Dežovom dome”, ktoré pre vás neustále zlepšujeme; pracujeme na propagácii Hoffmannovej tvorby prostredníctvom sociálnych sietí a online priestoru; pracujeme na vytvorení pochôdzkového divadla o živote Deža Hoffmanna v spolupráci s profesionálnymi divadelníkmi; usilujeme sa o nadviazanie spolupráce s jednotlivcami a organizáciami, ktoré majú relevantnú spojitosť s Hoffmannom.
Aktivity nášho združenia a tiež obnova domu je financovaná z našich vlastných zdrojov, príspevkov ochotných darcov, z dotácií (z Ministerstva Kultúry, BBSK, nadácie …), bez ktorých by naše aktivity neboli možné. Potrebné zdroje a nápady dávame postupne dokopy, pričom taktiež postupne podávame žiadosti na dotačné výzvy a tvrdo pracujeme na tom, aby ciele nášho OZ boli dosiahnuté.

Banskoštiavničan Dezider Hoffmann nám zanechal odkaz, že aj z našej malej krajiny sa dá s vierou v to čo nám bolo dané dostať do veľkého sveta. OZ Rodný dom Deža Hoffmanna má ambíciu tento odkaz napĺňať a ďalej šíriť. Zaklopte v prekrásnej Štiavnici na  Dežove dvere, radi ich pre vás otvoríme. Pocestných prenocujeme, vypijeme šálku Dežovej kávy alebo okoštujeme pohár Dežovho vínka, fajnovo zaspomíname...

Občianske združenie Rodný dom Deža Hoffmana

Pod Červenou studňou 10, 969 01 Banská Štiavnica, 0902 477 085, info@dezohoffmann.sk